O veterných turbínach

Veterné turbíny

Zdroj nevyčerpateľnej zelenej energie

Energia vetra je veľmi dobrý a silný zdroj energie. Ako každý zdroj zelenej energie aj veterná energia je dosť nestabilná a musí byť doplnená a zálohovaná stabilnou energiou.

VETERNÉ TURBÍNY majú v porovnaní s fotovoltaikou a slnečnými kolektormi veľké výhody, ktoré si málokto uvedomuje. Tou výhodou je, že vietor fúka cez deň aj v noci a má najväčšiu silu v zimnom období a taktiež na jeseň a na jar. Všetci vieme, že najviac energie potrebujeme v zime a na jeseň. Veterná turbína produkuje podstatne menej energie v lete , čo je tiež výhodou ,lebo v lete nepotrebujeme veľa energie.

Úplne ideálne by bolo kombinovať veternú turbínu so solárnymi kolektormi alebo fotovoltaikou. Tým by bolo zabezpečenie energetického potenciálu celoročne.

Energiu z veternej turbíny je najefektívnejšie využiť na ohrev vody , domáce prístroje alebo akumulovať do batérii a byť nezávislý.

Veterné turbíny sa rozdeľujú na:

  • Horizontálne
  • Vertikálne

Keďže vertikálne sú menej výkonné a asi o 300% drahšie nie sú veľmi rozšírené. Aj v našej ponuke sú len horizontálne veterné turbíny.
U veterných turbín je najdôležitejším kritériom kvalita magnetického materiálu(od neho závisí váha a výkon turbíny ) a ložísk ( od nich závisí po koľkých rokoch treba vykonať prvú údržbu turbíny ). Veterná turbína by mala mať aj Certifikát zhody CE . Je to dôkaz toho , že turbína má prijateľné technické parametre, ktoré sú overené.

Veterným turbínam sa venujem už tri roky ale praktické využitie bolo doteraz prakticky nemožné, pretože Slovenská legislatíva skôr odrádzala stavbu veternej turbíny pre množstvo (aj nezmyselných ) povolení . Za tento čas som mal možnosť aspoň teoreticky a podľa referencií vybrať okruh dobrých a vhodných výrobcov turbín.

VETERNÁ TURBÍNA HUMMER, ktorú ponúkame, bola dôsledne vybraná podľa kritérií kvality a ceny. Myslím si, že tu je až nadštandardná kvalita za prijateľnú cenu. Preto aj návratnosť investície je veľmi priaznivá.  Našim cieľom je ponúknuť zákazníkovi maximálne využitie veternej turbíny. Ako špeciálna ponuka je využitie na ohrev TUV.

Bežne sa turbína nepoužíva na ohrev vody , pretože je veľmi nestabilná. Na webe nájdete viacero firiem ponúkajúcich veterné turbíny a niektorý k nim pribalia elektrickú špirálu a ponúkajú ohrev vody. Omyl! Keď si niekto myslí, že pripojí veternú turbínu k el. špirále a už kúri – tak to teda kúriť nebude. Je to omnoho zložitejšie. Preto sme vyvinuli, navrhli a vyrobili vlastné elektronické zariadenie, ktoré umožní bezpečný, kvalitný a dostatočný ohrev úžitkovej alebo kúrenárskej vody.

Prebytok sa môže využiť na dobíjanie batérií alebo pripojenie domácich spotrebičov a tým aj čiastočne byť energeticky nezávislý. Možností je viacej ale hlavná výhoda je v tom, že ako jediný zdroj „ zelenej“ energie ktorý vyrába najviac energie vtedy keď ju najviac potrebujeme a to v zime.

Jediný zdroj „zelenej“ energie ktorý vyrába najviac energie vtedy keď ju najviac potrebujeme a to v zime.

SOLÁRNE KOLEKTORY, FOTOVOLTAIKA

Dohodnite si odbornú konzultáciu a obhliadku vášho objektu