O slnečných kolektoroch

Výrobca vákuových termických kolektorov ONOSI SOLAR

BUĎTE PRVÍ, KTORÍ BUDÚ MAŤ NAINŠTALOVANÝ KOLEKTOR S PREDĹŽENOU ŽIVOTNOSŤOU

Naše kolektory od týchto výrobcov patria medzi najúčinnejšie a najvýkonnejšie na Slovenskom trhu. Od výkonov sa bude vyplácať výška dotácie ale aj, zákazník bude vedieť aký výkon mu bude inštalovaný a či je dostatočný.

Dlhoročné skúsenosti

ONOSI má mnohoročné skúsenosti s výrobou trubicových vákuových kolektorov. Majú veľmi dobrú povesť v Amerike a Ázii v posledných rokoch aj v Európe. Na môj podnet začali vyrábať kolektory so zosíleným Heat Pipe trubičky v spodnej časti.

Zlepšovákom k dlhšej životnosti

Po skúsenostiach, výmenách HP u starších kolektorov, nie inštalovaných našou firmou, sme zistili, že po rokoch 8-10, v prípadoch ak je kolektor často prehrievaný i skorej , dochádz k degradácii HP v trubici. Zistili sme , že sa to deje výlučne na spodu HP, je to buď spálené alebo dokonca “strelené”. Preto to zosílenie ďalšou vrstvou vysoko čistej medennej trubičky. To je príčinou nefunkčnosti a potrebou vymeniť HP.

Tento náš zlepšovák výrazne predĺži životnosť HP a celého kolektora !

Dôraz kladený na kvalitu

Spoločnosť ONOSI som osobne navštívil, aby som sa presvedčil o kvalite výrobkov a postupe pri výrobe. Je tu veľmi kladený dôraz na materiály a pracovný postup. Prekvapila ma viacnásobná kontrola v procese výroby a
KAŽDÁ trubica aj kolektor je samostatne testovaný, musí spĺňať prísne certifikačné parametre až potom sa môže baliť.

Ročne sú to desiatky tisíc kolektorov vyvážaných na tieto teritóriá. To znamená, že perfektne zvládli technológiu a ich výrobky sú na vysokej úrovni a vysokej kvalite. Samozrejme že si môžu dovoliť aj viac ročnú záruku na trubice.

Vyšší výkon

Ďalším vylepšením ONOSI kolektora je zväčšenie kondenzátora Heat Pipe zo 14 mm na 24 mm. Ešte stále asi 70% firiem na Slovensku inštaluje kolektory s 14 mm HP. Výkon tu je o 15 až 20% nižší ako pri 24 mm HP. Aj cena je oveľa nižšia. Treba sa na to pýtať – žiadajte kolektory s 24 mm HP.
U nás je 24 mm Heat Pipe samozrejmosťou úž 5 rokov !

Nové trubice – sklá sú potiahnuté Tree target absorbčnou vrstvou pre ďalšie zvýšenie výkonu. Stabilitu a zvýšenie výkonu zabezpečuje hliníková plutva, ktorá je z jedného kusa ( bežne u iných výrobcov sa skladá z dvoch alebo štyroch kusov ) čo má vplyv na výkon a stabilitu. Teda pri viacerých kusoch v trubici nižší výkon.

Tieto všetky vylepšenia výrazne zvýšili výkon a životnosť a stabilitu kolektora. Týmto sa ONOSI (to potvrdzuje aj Certifikát SOLAR KEYMARK kde nájdete maximálnu efektivitu výkonu Efficiency = 0,685 a 0,702!),stáva výrobcom PRÉMIOVÝCH solárnych vákuových trubicových kolektorov a sme radi, že ich môžeme ponúkať.

Kolektor ONS HPC-30 max. 2004W , pre účely dotácie = 1875W = 938€ dotácia

Prevádzkujeme veľkosklad už sedem rokov, ktorý využíva viac ako dvadsať firiem. Aj to je dôkaz , že naše kolektory sú kvalitné , spoľahlivé a výkonné.

Vákuové trubicové kolektory ale aj ostatné komponenty ktoré predávame a inštalujeme majú všetky potrebné certifikáty (pozri Certifikáty).
Sme CERTIFIKOVANÁ FIRMA k montáži.

Sme CERTIFIKOVANÁ FIRMA k montáži

SOLÁRNE KOLEKTORY, FOTOVOLTAIKA

Dohodnite si odbornú konzultáciu a obhliadku vášho objektu